Oto księża posługujący dotąd w naszej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rososzy od początku powstania tj. od 1985r.

1. ks. kan. Zbigniew Olton             

Był proboszczem w parafii od 01 września 1985 roku do 11 września 1990 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 09.06.1968. Aktualnie jest rezydentem w parafii św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Witonii, w której przed przejściem na emeryturę pełnił posługę proboszcza.

źródło: https://lowicz.gosc.pl/doc/5658765.Dekret-na-pierwsza-parafie-i-zmiany-personalne-w-diecezji

2. Śp. ks. Edward Sławiński            

Był proboszczem w parafii od 12 września 1990 roku do 18 czerwca 2000 roku.

Urodził się 23 lutego 1930 r. w Świdrach Starych. Święcenia kapłańskie przyjął 11 sierpnia 1957 roku od kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w parafii Kutno-Łąkoszyn, następnie w warszawskich parafiach: św. Rodziny na Zaciszu oraz św. Andrzeja Apostoła na Mirowie. Następnie był proboszczem parafii Mnich, Kocierzew, Sulejów oraz w Rososzy. 11 kwietnia 2016 roku zmarł w wieku 86 lat, z tego w kapłaństwie 58 lat. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Warszawie – Tarchominie (ul. Mehoffera 54).

źródło: https://warszawa.gosc.pl/doc/3095856.Zmarl-kaplan

3. ks. kan. Ryszard Kania                

Był proboszczem i budowniczym kościoła w parafialnego, pełnił posługę od 19 czerwca 2000 roku do 24 czerwca 2009 roku.

Syn Władysława i Marianny z d. Rosa, ur. 18.08.1952 w Klembowie. Święcenia kapłańskie przyjął 27.05.1979 przez bp. Jerzego Modzelewskiego. Wikariusz w parafiach: Strzelce k./Kutna, Żyrardów – par. Wniebowstąpienia Pańskiego, Brwinów, Otwock – par. Św. Wincentego, Warszawa – par. Chrystusa Króla na Targówku, par. Narodzenia Pańskiego na Witolinie, par. Zesłania Ducha Świętego na Piaskach, par. M.B. Królowej Świata na Ochocie, par. Najświętszego Zbawiciela w Śródmieściu, par. Św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie, Pruszków – par. Św. Kazimierza, Piastów – par. M.B. Częstochowskiej. W 2006 roku został odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu. Od 24.06.2009 r. jest proboszczem w Zbroszy Dużej (gm. Jasieniec).

źródło: https://zbroszaduza.mkw.pl/parafia/ksieza.html

4. Śp. ks. kan. Dariusz Kruszewski 

Był proboszczem w parafii od 25 czerwca 2009 roku roku do 11 lutego 2020 roku.

Urodził się 16 lutego 1953 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1980 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w parafiach w: Grójcu, Krzemienicy, Budziszewicach, Rzeczycy, Mińsku Mazowieckim (parafia św. Antoniego); w warszawskich parafiach: Świętej Rodziny na Zaciszu, bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce, a następnie w Nadarzynie, Grodzisku Mazowieckim (NMP Nieustającej Pomocy), parafii NMP Królowej Świata na warszawskiej Ochocie, św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie i św.Stanisława Biskupa na Woli. Proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rososzy był od 11 lat. Doprowadził do konsekracji tutejszej świątyni w 2010 r., w 25. roku istnienia parafii. Zmarł 11 lutego 2020 roku, na kilka dni przed swoimi 67 urodzinami, w 40 roku kapłaństwa. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Rososzy.

źródło: https://warszawa.gosc.pl/doc/6158607.Zmarl-proboszcz-z-Rososzy

5. ks. dr Michał Dubicki                    

Jest proboszczem w parafii od 02 marca 2020 roku.

Ma 46 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1998 r. z rąk kard. Józefa Glempa w archikatedrze warszawskiej. Był wikariuszem w parafiach w: Magdalence, Łomiankach, Lipkowie oraz w Warszawie: św. Jana Kantego i św. Anny w Wilanowie, w której posługiwał przez 8 lat.

źródło: https://ksieza.archwwa.pl/aktualnosci/nowy-proboszcz-parafii-w-rososzy/